epoksi zemin

Epoksi Nedir..?

Epoksi suya, alkaliye ve aside karşı dayanıklılığı oldukça yüksek likit bir yapıştırıcıdır. Uygulama yapıldığı alan kuruduktan sonra suya, alkaliye ve asitlere karşı dirençli bir madde haline gelir. Zaman geçtikçe bu direnci düşmez. Yapıştırıcılar kuruma esnasında büzüşürler, epoksi kuruma esnasından en az büzüşen yapıştırıcıdır diyebiliriz.Mekanik mukavemeti oldukça da yüksektir. 1993’ te Almanya’da bulunmuştur.

Nerelerde Kullanılır..?

Ahşapla olan uyumu ve suya, aside, alkaliye dayanıklılığı sebebi ile epoksi en çok teknecilikte tercih ediliyor. Sonrasında aşınmaya karşı koruyucu olması sebebi ile kaplama yüzeyi olarak, paslanmayı önleyici olarak metal boruların yüzeylerinde, inşaat alanında da oldukça yaygın olarak kullanılan bir malzeme olduğu için çatlakların doldurulmasında, hatta boya ve astar olarak ta kullanılabiliyor.

Nasıl Kullanılır..?

İhtiyaç alanına göre kullanımı da değişiklik gösterir ama epoksi genellikle bir fırça yardımı ile gerekli olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürüp kuruyana kadar kullanılmaması gerekir. Tam kuruma sağlaması için özellikle su ile temas edecek bir yerde kullanıldıysa 1 hafta kadar el sürülmeden bekletilmesinde fayda var.

şehirlerarası nakliyat istanbul nakliyat evden eve nakliyat nakliyat